wingchunkungfu.czzpět na úvodní stránku
Co je Wing Chun

Wing Chun Kung Fu je staré čínské bojové umění, vyvinuté budhistickou mniškou z kláštera Shaolin, mniškou Ng-Mui, a naposledy předané velmistrem Lok Yiu v Hongkongu svým synům a jedinému nečínskému žákovi panu Blechovi. Je to velmi vědecká a přitom umělecká forma bojového umění. Jeho specialita leží v boji na blízkou vzdálenost, přičemž jsou rychlé údery kombinovány těsnou, neprodyšnou obranou a koordinovány postoji pro rychlý pohyb vpřed a vzad. Efektivita Wing Chun je dosažena velmi koordinovanými útoky se současnou obranou (a naopak) - přenáší se mnoho síly přičemž zůstává zachována uvolněnost a finesa za minimální ztráty energie.

Wing Chun je svým způsobem úplně a naprosto netradiční bojové umění. Má pouze šest forem v celém svém systému (Siu Lim Tau, Cham Kiu, Biu Tze, na dřevěném panákovi, s dlouhou tyčí, dvěma noži). Místo okázalých obřadů jako například lví tanec, má ponejvíce pozdrav s rukou a pěstí. Na místo početných technik (některé styly napočítávají tisíce technik) obsahuje hrst pohybů, které se ale dají rozmanitě míchat a kombinovat.Lok Yiu Wing Chun je krásný styl čínského kung fu, který svou jednoduchou myšlenkou přináší velkou účinnost. Wing Chun cvičení učí ovládat sílu těla. Vyjímá se tím, že dokáže vycvičit žáka proti fyzicky silnějším protivníkům. Studenti mohou zvládnout základní sebeobranu již v prvních měsících cvičení. Trénink je směřován nejpřímější cestou k dosažení výsledků a na žácích nejsou vyžadovány žádné akrobatické prvky.


Copyright ©2005 Wing Chun Kung Fu Morava - wingchunkungfu.cz                         DHTML Menu / JavaScript Menu by OpenCube