Mistr Lok King Kong

syn Velmistra Lok Yiu

Narodil jsem se v dubnu 1957 ve stejný den, jako můj mladší bratr. Když jsem byl ještě dítě, často jsem se zájmem díval, jak žáci mého otce cvičil Wing Chun. Zprvu jsem si myslel, že je to hra. Od svého otce jsem se začal učil Wing Chun, když mi bylo 16 let. Poté, co jsem se dostal do „světa Wing Chun“ bylo mi jasné, že to není žádná hra, nýbrž tvrdá práce.

Po dlouhé době intenzivního tréninku Wing Chun jsem se stal asistentem svého otce v jeho škole. V té době jsem se hlavně zajímal o to, jak se dá použít síla při Wing Chun technikách, proto jsem tvrdě trénoval např. s dlouhou tyčí.

V současné době pracuji jako inženýr na Hong Kongském letišti. Po práci asistuji mému otci při tréninku v jeho škole a v Hong Kongské policejní třídě. Jsem Wing Chun nadšen a stal se nedílnou součástí mého života.

I já budu své nejlepší vědomosti o Wing Chun předávat dále.

V minulých letech, od té doby co se stal Wilhelm Blech todai mého otce, navštívilo nás v Hongkongu mnoho jeho evropských žáků. Vidím s radostí, že všichni nadšeně pracují na svém Wing Chun. Během tohoto času, kdy jsem mohl společně s vámi pracovat na Wing Chun, vzniklo mezi námi velké přátelství. Byla to pro mne skutečně obrovská a nádherná zkušenost. Byl bych skutečně velmi šťastný, kdybych se mohl některý den v Evropě s vámi setkat.

Jsem rád, že mohu poděkovat všem těm, kteří se zasloužili o vznik ELYWCIMAA, bez níž by nebyla naše dobrá spolupráce možná. Také Řím nebyl postaven za jeden den a když budeme společně tvrdě pracovat, budu se moci jednoho dne přesvědčit o vašich pokrocích.

Vše nejlepší přeje Lok King Kong.