Seminář roku 2016

Dne 14.05.2016 se uskutečnil slavnostní víkendový seminář Evropské Lok Yiu Wing Chun akademie Morava – ELYWCAM na půdě školy Lok Yiu Wing Chun Kung Fu Ostrava, která hostila žáky všech škol z Moravy a Slezska, Čech, Polska a Slovenska. Téměř sto žáků různých technických stupňů si společně zacvičilo pod vedením několika instruktorů v čele s mistrem školy Petrem Kozárem SiFu.

Více než čtyřhodinové slavnostní skupinové cvičení bylo rozděleno do dvou bloků.

V dopoledním bloku bylo cvičení zaměřené na srdce našeho Kung Fu – Ci Sau cviky a základní principy jeho cvičení. Záměr byl, aby si žáci odnesli hlubší porozumění tomuto cviku a jak jej správně uchopit pro co nejlepší přínos do cvičení nich i jejich partnerů. V tomto duchu se procvičovaly základní sestavy a kombinace s důrazem na právě vysvětlované principy.

Po polední pauze se žáci začali věnovat budoucím možnostem použití Ci Sau a jeho aplikaci. Na závěr semináře, pro odlehčení od ohromného množství informací, si žáci vyzkoušeli obranu proti vysokým kopům, čímž se program naplnil.

Slavnostní setkání žáků v Ostravě na velkém víkendovém semináři se uskutečnilo po půl roce. Další setkání proběhne opět za rok, načež se všichni těšíme. Děkujeme SiFu a instruktorům za přípravu programu a trpělivé vedení a dále pak naším SiBa v Hong-Kongu za rozvoj našeho Kung Fu.

 

Lukáš Laš a Jan Šurík, 30. 5. 2016, Ostrava