wingchunkungfu.czzpět na úvodní stránku


Seminář roku 2005 se Si-Gung Wilhelmem Blechem


Na seminář jsem se těšila. Mám ráda takové akce, kdy se všichni sejdeme a po dobrém tréninku následuje dobrá večeře. Je to pěkný pocit společně si dobře zacvičit, něco pro sebe udělat, o to více, když nás svou návštěvou potěší Sigung. Pak si jít sednout do hospůdky a při jídle si popovídat s přáteli, ať už o Kung-fu či co je u nich nového.

Přestože Win-chun cvičím tři roky, na semináři jsem byla letos poprvé. Byla jsem zvědavá jaký Sigung bude a jak seminář povede, protože jsem jej znala jen z vyprávění.Je ohromující, jak jsou si Sifu se Sigungem ve svém projevu podobní a kolik toho patrně Sifu od něj přejal. Sigung seminář pojal z poloviny teoreticky a z poloviny prakticky. V první části nám vysvětloval tři základní principy wing chun[dim dim che ung, bo bo cheu ing]. Jejich podstatu, co všechno mohou znamenat, k čemu jsou a proč je dobré se jimi řídit a samozřejmě nevynechal ani praktické vysvětlení, protože bez názorné ukázky učení nemá smysl. V části druhé jsme se pak k našemu překvapení i radosti všichni učili první část formy „na dřevěném panákovi“.

Bylo těžké učit se a cvičit formu najednou v jeden jediný den a ke konci se už vše pletlo, a jelikož mi to vůbec nešlo, měla jsem to velké štěstí, že mi to Sigung vždy ukázal. Pro nás všechny je Sigung velkou autoritou a asi proto když mi při výuce chtěl něco vysvětlit, ochromil mě natolik, že jsem nebyla s to si vzpomenout ani jak se jmenuji, připadala jsem si v tu chvíli jako Anička z 1.A, jako malé dítě, ale jsem moc ráda, protože v takových chvílích se člověk může nejvíce naučit.

Každý si z toho vzal co mohl. Mladší žáci, včetně mě, inspiraci pro další cvičení a takové zvláštní nakouknutí do tajné komnaty za zavřené dveře, co tam tak asi na nás čeká..?, jak řekli kluci: „takové nahlédnutí do budoucnosti“. Ti starší pak další poznatky a pochopení svých otázek. Jisté je, že to byl krásný nedělní den.


Adéla
Copyright ©2005 Wing Chun Kung Fu Morava - wingchunkungfu.cz                         DHTML Menu / JavaScript Menu by OpenCube