Lok Yiu ochranná známka

Jediným zákonným držitelem povolení používat jméno našeho váženého velmistra Lok Yiu v Evropě je Evropská Lok Yiu Wing Chun International Martial Art Association e. V. , ELYWCIMAA a samozřejmě všichni její členové.

Toto povolení se vztahuje převážně na vazbu s wing chun bojovým uměním a v oblastech sportovního oblečení, internetového marketingu včetně nastavování webových stránek pro vyhledávače, využívání jména Lok Yiu v názvu škol bojových umění a v dalších.

Protože mistr Wilhelm Blech před třiceti lety tušil, že se Lok Yiu Wing Chun rozšíří a bude žádaný dohodli s rodinnou Lok a převážně s velmistrem Lok Yiu o zřízení ochranné známky “ trademark” na celou Evropskou unii. Tato ochrana je stále nastavená.

Všichni členové rady ELYWCIMAA e. V. jsou přátelé rodiny Lok z Hongkongu. Troufám si říct a není to moc troufalé, že jsou součástí rodiny. Jsou zavázaní rodinu chránit a bránit před podvodníky, kteří by se na jménu Lok Yiu chtěli přiživovat.

Členem ELYWCIMAA e. V. je moravská organizace Evropská Lok Yiu Wing akademie Morava, z. s. a ta nyní jediná na Moravě a ve Slezku disponuje tímto povolením a samozřejmě její členové.

Pokud jiné školy jména Lok Yiu ve vazbě na wing chun bojové umění využívají jak ve svých rodokmenech, směrování webových stránek přes jméno Lok Yiu do webových vyhledávačů jednají tak proti zákonně.

Rozhodněte sami jestli chcete být součástí takového jednání.

Členové ELYWCIMAA e. V. využívají a sjednocuje je jejich logo.

Podle tohoto loga můžete poznat kdo je podporovaný rodinnou Lok v Hongkongu a naopak, kdo je podvodník.

Petr Kozár SiFu, člen kontrolní rady ELYWCIMAA e. V.