Co je Wing Chun

více

Historie

více

Evropská organizace

více

Lok Yiu ochranná známka

Wing Chun

Wing Chun Kung Fu je staré čínské bojové umění, vyvinuté v klášteře Shaolin mniškou Ng Mui a dalšími spolupracujícími mnichy, a naposledy předané velmistrem Lok Yiu v Hongkongu svým synům a jedinému nečínskému žákovi Wilhelmovi Blechovi SiFu. Je to velmi umělecká a přitom trochu vědecká forma bojového umění. Jeho specialita leží v boji na blízkou vzdálenost, přičemž jsou rychlé údery kombinovány těsnou, neprodyšnou obranou a koordinovány postoji pro rychlý pohyb vpřed a vzad. Efektivita Wing Chun je dosažena velmi koordinovanými údery se současnou obranou (a naopak) – přenáší se mnoho síly přičemž zůstává zachována uvolněnost a finesa za minimální ztráty energie.

Wing Chun je svým způsobem úplně a naprosto netradiční bojové umění. Má pouze šest forem v celém svém systému (Siu Lim Tao, Cam Kiu, Biu Tzi, na dřevěném panákovi, s dlouhou tyčí, s dvěmi motýlimi meči). Místo okázalých obřadů jako například lví tanec, má ponejvíce pozdrav s rukou a pěstí. Na místo početných technik (některé styly napočítávají tisíce technik) obsahuje hrst pohybů, které se ale dají rozmanitě míchat a kombinovat.

Lok Yiu Wing Chun je krásný styl čínského kung fu, který svou přímou realizací přináší velkou účinnost. Wing Chun cvičení učí ovládat sílu těla. Vyjímá se tím, že dokáže vycvičit žáka proti fyzicky silnějším protivníkům. Studenti mohou zvládnout základní sebeobranu již v prvních měsících cvičení. Trénink je směřován nejpřímější cestou k dosažení výsledků a na žácích nejsou vyžadovány žádné akrobatické prvky.

 

Lok Yiu Wing Chun

Více

Velmistr Lok Yiu

Více

Mistr Lok King Kong

Syn Velmistra Lok Yiu
Více

Mistr Lok King Sang

Syn Velmistra Lok Yiu
Více

Mistr Wilhelm Blech

Žák Velmistra Lok Yiu